Makieta modułowa Nostalgia Za Parą w Sopot Centrum
Po ponad pięciu latach ekspozycji makiety w Galerii Metropolia w Gdańsku-Wrzeszczu (dziękujemy za życzliwość i gościnność!) nasza wystawa makiety zmieniła swoją lokalizację. Od 2024 roku modułowa makieta kolejowa będzie wystawiona w Sopot Centrum. Więcej po kliknięciu "czytaj dalej".

Kiedy będą organizowane wystawy makiety z ruchem pociągów?
Obecnie trwają prace adaptacyjne w pomieszczeniach gdzie będzie eksponowana makieta, a także przygotowanie samych modułów makiety. Po zakończeniu przygotowań poinformujemy o terminie pierwszej wystawy w 2024 roku.

Gdzie będzie eksponowana makieta?
Makietę zobaczycie w SOPOT CENTRUM - miejscu spotkań towarzyskich, biznesowych i kulturalnych. W jednym z budynków, bezpośrednio przylegających do stacji Sopot, na jednym z poziomów odbywa się obsługa podróżnych.  Tu właśnie, na poziomie +1, będzie eksponowana nasza makieta.

Sopot Centrum
to nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks w którym rodzi się życie oraz skupia energia miasta. Właściciele obiektu zadbali o jego różnorodność dostosowaną do potrzeb odwiedzających – znajdują się tu punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne, kulturalne oraz biurowe.

Utworzenie w Sopot Centrum ciągu komunikacyjnego dla podróżnych, otwarta strefa gastronomiczna oraz plac rekreacyjny ze specjalnie dostosowaną małą architekturą, w doskonały sposób określiło nowy punkt centralny Sopotu. Chcąc na chwilę zatrzymać pęd życia, warto tu wpaść na lunch, kawę czy zakupy do miejsca, które stworzyło funkcjonalną całość.

Warto zapoznać się z nowo otwieranymi lokalami oraz korzystać z towarzyszącej infrastruktury komunikacyjnej, drogowej i parkingowej. Sopot to miasto bogate w  tradycję, które przyciąga podróżnych zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy, a mieszkańcom nie pozwala wyobrazić sobie lepszego miejsca do życia. Brakowało mu natomiast ścisłego centrum - miejsca spotkań, w którym zaspokojone zostaną różnorodne potrzeby.

Sopot Centrum - tutaj będą organizowane wystawy makiety w 2024 roku

Przygotowanie makiety do ekspozycji
W chwili obecnej trwają prace adaptujące udostępnione nam przez Sopot Centrum pomieszczenia do wystawy makiety. Przygotowujemy również poszczególne moduły do ustawienia. Nie możemy się już doczekać, kiedy zaprosimy Was na pierwszą wystawę naszej makiety w Sopot Centrum. Informacje na ten temat oczywiście zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Fragment makiety kolejowej Nostalgia Za Parą

Cykliczne spotkania przy makiecie
Cykliczne spotkania przy makiecie są jednym z elementów realizacji wizji naszego klubu - praktycznego,  popularyzowania modelarstwa kolejowego i zabawy w miniaturową kolej. Spotkania takie, choć nie zawsze odbywają się z udziałem publiczności, są jednak otwarte dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć w nich udział. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie i przestrzeganie obowiązujących na spotkaniu zasad i reguł.

  • Informacje o terminach takich spotkań w dziale Spotkania przy makiecie - tutaj

Nostalgia Za Parą - baw się razem z nami
Nostalgia Za Parą to grupa miłośników kolei i modelarzy kolejowych. Członkowie klubu swoją pasję realizują w różny sposób. Są wśród nich modelarze kolejowi, kolekcjonerzy taboru, zbieracze pamiątek kolejowych, bibliofile, miłośnicy fotografowania i filmowania pociągów (tacy kolejowi "spotterzy"), wielbiciele kolei wąskotorowych lub normalnotorowych. Organizują imprezy modelarskie a w niektórych uczestniczą. Jeżdżą na kolejowe wyprawy i wycieczki. Zainteresowanych realizowaniem swojej pasji i wspólną zabawą zapraszamy do dołączenia do naszego grona. Więcej informacji o grupie Nostalgia Za Parą i naszych imprezach - na stronie nostalgiazapara.pl, tel. 501 647 139.

Od 2024 roku klub Nostalgia Za Parą współpracuje z Sopot Centrum w Sopocie. W ramach współpracy klub otrzymał pomieszczenie na modelarnię, gdzie odbywają się cykliczne spotkania klubowiczów i praca przy makietach.