Relacja z klubowej imprezy przy makiecie modułowej
30 stycznia 2021
W ostatnią sobotę stycznia zorganizowaliśmy imprezę przy makiecie modułowej która ustawiona jest w Galerii Metropolia. Jazdy na makiecie odbywały się według rozkładu jazdy. W imprezie oprócz klubowiczów Nostalgii Za Parą wzięli udział koledzy z Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolei ze Szczecina. Więcej, galeria zdjęć, filmy po kilknięciu "czytaj dalej".Cykliczne spotkania przy makiecie są jednym z elementów realizacji wizji naszego klubu - praktycznego,  popularyzowania modelarstwa kolejowego i zabawy w miniaturową kolej. Spotkania takie, choć nie zawsze odbywają się z udziałem publiczności, są jednak otwarte dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć w nich udział. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie i przestrzeganie obowiązujących na spotkaniu zasad i reguł. Sobotnie spotkanie było podzielone na dwie sesje rozkładowe. Poza pociągami planowymi na torach kursowały również dodatkowe pociągi specjalne. Oprócz klubowiczów Nostalgii Za Parą w spotkaniu wzięli udział koledzy z Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolei ze Szczecina. Dalej film nakręcony przez Marka z ZKMK.

  • Informacje o terminach takich spotkań w dziale Spotkania przy makiecie - tutaj
  • Galeria zdjęć ze spotkania jest tutaj

 


Układ makiety w dużej rozdzielczości tutaj

Nostalgia Za Parą - baw się razem z nami
Nostalgia Za Parą to grupa miłośników kolei i modelarzy kolejowych. Członkowie klubu swoją pasję realizują w różny sposób. Są wśród nich modelarze kolejowi, kolekcjonerzy taboru, zbieracze pamiątek kolejowych, bibliofile, miłośnicy fotografowania i filmowania pociągów (tacy kolejowi "spotterzy"), wielbiciele kolei wąskotorowych lub normalnotorowych. Organizują imprezy modelarskie a w niektórych uczestniczą. Jeżdżą na kolejowe wyprawy i wycieczki. Zainteresowanych realizowaniem swojej pasji i wspólną zabawą zapraszamy do dołączenia do naszego grona. Więcej informacji o grupie Nostalgia Za Parą i naszych imprezach - na stronie nostalgiazapara.pl, tel. 501 647 139.

Od 2018 klub Nostalgia Za Parą współpracuje z Galerią Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu. W ramach współpracy klub otrzymał pomieszczenie na modelarnię, gdzie odbywają się cykliczne spotkania klubowiczów i praca przy makietach. W Metropolii zlokalizowany jest sklep modelarski Modelmania, gdzie można zaopatrzyć się we wszystko co jest potrzebne do modelarstwa kolejowego.

Fragment makiety klubu Nostalgia Za Parą w Galerii Metropolia

Prawie wszyscy załapali się na pamiątkowym zdjęciu, brak tylko Piotrka i Andrzeja.


Spotkanie przy makiecie modułowej Nostalgii Za Parą 30 stycznia 2021


Spotkanie przy makiecie modułowej Nostalgii Za Parą 30 stycznia 2021


Spotkanie przy makiecie modułowej Nostalgii Za Parą 30 stycznia 2021


Spotkanie przy makiecie modułowej Nostalgii Za Parą 30 stycznia 2021


Spotkanie przy makiecie modułowej Nostalgii Za Parą 30 stycznia 2021