10 marca 2021 Szkoła Maszynistów w Galerii Metropolia
część 1
Szkoła Maszynistów to wyjątkowa okazja jazdy po kolejowej makiecie modułowej dla wszystkich zainteresowanych, którzy zazwyczaj mogą oglądać makietę kolejową jedynie w roli widzów. Po przejściu przeszkolenia uczestnicy prowadzą pociągi po makiecie. Więcej po kilknięciu "czytaj dalej".Szkoła Maszynistów jest jednym ze sposobów realizacji wizji naszego klubu - praktycznego,  popularyzowania modelarstwa kolejowego i zabawy w miniaturową kolej, poprzez wciągnięcie widzów do aktywnego prowadzenia ruchu kolejowego zamiast jedynie biernego oglądania makiety.  Naszą ideę "od zabawy w kolejki do modelarstwa kolejowego" rozumiemy jako stopniową ewolucję - od podstaw, kiedy zaczynamy rozróżniać zabawkę od modelu, poprzez jazdę zgodnie z zasadami obowiązującymi na kolei, patynowanie taboru, montaż świateł końca pociągu w naszych składach i wiele innych. Ale nie wszystko od razu i w jednej chwili, tylko przez ewolucję, która wśród Uczestników następuje samoistnie, pod wpływem obserwacji dokonań bardziej doświadczonych kolegów i wraz z uzyskiwaniem stosownej wiedzy i umiejętności. Początkiem zainteresowania modelarstwem kolejowym jest więc, w naszym przekonaniu, wspólna zabawa. My tę zabawę umożliwiamy szerokiemu gronu chętnych. Więcej o tym w dziale Misja tutaj

Jednym z pierwszych etapów popularyzacji modelarstwa kolejowego jest pokazanie zainteresowanym widzom jak funkcjonuje makieta modułowa, jakie są podstawowe zasady i przepisy dotyczące ruchu na kolei. To właśnie robimy w ramach Szkoły Maszynistów.


Uczestnicy Szkoły Maszynistów 10 marca 2021. Uprzedzając komentarze - maseczki zdejmujemy tylko do zdjęć

  • Galeria zdjęć jest tutaj


POPROWADŹ POCIĄG PO NASZEJ MAKIECIE - SZKOŁA MASZYNISTÓW

Po zakończeniu Zimowej Wystawy Makiet Kolejowych Nostalgia Za Parą nie składamy makiety i zapraszamy do SZKOŁY MASZYNISTÓW od 01 marca do 30 marca 2021.

Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jeździć pociągiem po kolejowej makiecie zapraszamy w dniach 01-30 marca 2021. Uwaga! Makieta nie jest czynna codziennie, obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie potwierdzone ze strony klubu Nostalgia Za Parą.

Osoby niepełnoletnie przychodzą pod nadzorem dorosłego opiekuna. Kandydat na maszynistę otrzyma do jazd pociąg wraz z manipulatorem jazdy oraz przeszkolenie. Obowiązuje regulamin jazd po makiecie oraz opłata za udostępnienie taboru i manipulatora, 50 zł za godzinę jazdy po makiecie.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia na meil piotr@nostalgiazapara.pl,
tel. 501 647 139.
Jazdy po makiecie odbędą się w dniach i godzinach uzgodnionych z kandydatami na maszynistów.

W zgłoszeniu meilowym (piotr@nostalgiazapara.pl) do Szkoły Maszynistów należy podać: imię, nazwisko, telefon, adres email, proponowany dzień i godzinę jazdy.

Meilem zwrotnym potwierdzimy proponowany termin lub wspólnie uzgodnimy inny dostępny.
W razie braku meila z naszej strony w ciągu kilku godzin, prosimy o telefon 501 647 139 (w godz. 10.00-20.00)
...

 


Układ makiety w dużej rozdzielczości tutaj

Nostalgia Za Parą - baw się razem z nami
Nostalgia Za Parą to grupa miłośników kolei i modelarzy kolejowych. Członkowie klubu swoją pasję realizują w różny sposób. Są wśród nich modelarze kolejowi, kolekcjonerzy taboru, zbieracze pamiątek kolejowych, bibliofile, miłośnicy fotografowania i filmowania pociągów (tacy kolejowi "spotterzy"), wielbiciele kolei wąskotorowych lub normalnotorowych. Organizują imprezy modelarskie a w niektórych uczestniczą. Jeżdżą na kolejowe wyprawy i wycieczki. Zainteresowanych realizowaniem swojej pasji i wspólną zabawą zapraszamy do dołączenia do naszego grona. Więcej informacji o grupie Nostalgia Za Parą i naszych imprezach - na stronie nostalgiazapara.pl, tel. 501 647 139.

Od 2018 klub Nostalgia Za Parą współpracuje z Galerią Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu. W ramach współpracy klub otrzymał pomieszczenie na modelarnię, gdzie odbywają się cykliczne spotkania klubowiczów i praca przy makietach. W Metropolii zlokalizowany jest sklep modelarski Modelmania, gdzie można zaopatrzyć się we wszystko co jest potrzebne do modelarstwa kolejowego.

Fragment makiety klubu Nostalgia Za Parą w Galerii Metropolia

Uczestnicy Szkoły Maszynistów 10 marca 2021 w Galerii Metropolia w Gdańsku. Maseczki zdejmujemy tylko do zdjęć.


Uczestnicy Szkoły Maszynistów 10 marca 2021 w Galerii Metropolia w Gdańsku

Uczestnicy Szkoły Maszynistów 10 marca 2021 w Galerii Metropolia w Gdańsku


Uczestnicy Szkoły Maszynistów 10 marca 2021 w Galerii Metropolia w Gdańsku


Uczestnicy Szkoły Maszynistów 10 marca 2021 w Galerii Metropolia w Gdańsku


Uczestnicy Szkoły Maszynistów 10 marca 2021 w Galerii Metropolia w Gdańsku