Kolejkowo - miniaturowy świat we Wrocławiu

Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, Dworzec Brochów, kamienice wrocławskiego rynku, elektrociepłownia z Wrocławia przy ul. Łowieckiej, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Aktualnie w Kolejkowie znajduję się 335m2 makiet, a na nich 510m torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 215 samochodów, 242 budynki, 3437 figurek ludzi i zwierząt.

Miniaturowy świat to przede wszystkim duża ilość detali, odwzorowanych w najmniejszych szczegółach. Na stołach, przy restauracjach znajdziemy pomniejszone szklanki z napojami, talerze z daniami, klucze od auta, czy banknoty i drobne monety. Spożywcze sklepy zawierają kiełbasy, pieczywa, napoje, mrożonki, wędliny, a nawet kasę fiskalną. Uroków budynkom dodają otaczające je sceny. Figurki są zatrzymane w czasie, z dużą dozą humoru. Czy to złodziej wspinający się na jeden z balkonów wrocławskiej kamienicy, czy czarodziej rynku. Na jednej z makiet ukrył się nawet Superman.

Jednym z najciekawszych zjawisk jest cykl dnia i nocy. Dzień w Kolejkowie trwa 9 min. a noc 4 min.. Kiedy zapada zmrok w miniaturowym świecie, zapalają się latarnie, światła w mieszkaniach, znicze na cmentarzu, a spawacz przy warsztacie samochodowym rozpoczyna swoją pracę.

Kolejkowo jest ciągle rozbudowywane. Już za kilka miesięcy pojawią się kolejne makiety z nowymi pociągami, jeżdżącymi samochodami i elementami z Wrocławia

Kolejkowo jest czynne codziennie od 10.00 do 18.00.
Ceny biletów:
normalny: 19 zł
ulgowy: 15 zł
Ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych.
Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.
Grupy zorganizowane:
(grupa od 15 osób, wcześniejsza rezerwacja)
normalny: 15 zł
ulgowy: 12 zł

www.kolejkowo.pl
www.facebook.com/kolejkowo